Dezynfekcja parowa

Czyszczenie parą znane jest od wielu lat i wciąż zyskuje na popularności.
Wysoka temperatura, mała wilgotność, niskie ciśnienie i ograniczone użycie środków chemicznych sprawiają, że coraz więcej ludzi i firm wybiera ten rodzaj walki z wirusami, bakteriami i brudem.
Badania, które zostały przeprowadzone w ostatnich latach dowodzą, że jest to najlepsze rozwiązanie.
Sucha para usuwa elementy, które są odporne na powszechne czyszczenie chemiczne, takie jak bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, drożdże i pluskwy, a dodatkowo możemy pozbyć się w ten sposób kurzu, pyłków, zarodników, roztoczy i alergenów.
COVID-19
- SANEPID potwierdza, że myjnie parowe umożliwiają dezynfekcję chemiczną i termiczną, powodującą unieszkodliwienie wirusów, bakterii i grzybów zaświadczone badaniem LUMISTER
Dezynfekcja nasyconą parą nie zmusza zamawiającego usługę do wyłączania linii produkcyjnych i zabezpieczania powierzchni czy zatrzymywania pracy. Oszczędza to zarówno jego czas, jak i nakład finansowy – nieunikniony w przypadku technologii O3 ozonowania czy chemicznej.
Stale rosnąca cena za m2 i m3 dezynfekowanej powierzchni są powiązane z niska wydajnością sprzętu. Maszyny mogą obsługiwać obiekty o powierzchni od 200 do 100 000 m2 redukując czas więc i koszty do 90% w porównaniu do tradycyjnymi metodami.
Zgodnie z wymogami Sanepidu, urządzenia parowe w temperaturze operacyjnej i ciśnieniu roboczym do 16 barów, bez chemicznie penetrują brud o grubości nie przekraczającej 75 mm.
Nienasycona para wodna posiada temperaturę do 120 °C i wilgotność nie przekraczającą 5%. Ciśnienie robocze w naszych maszynach daje gwarancję nie uszkodzenia silników, maszyn elektrycznych, układów pod napięciem. Para pozwala na dokładne odtłuszczenie, wyjałowienie powierzchni bez zagrożeń zniszczenia lub utraty zdrowia.
Prezentowana technologia parowa, jako jedyna, pozwala na bezściekowe mycie mobilne lub stacjonarne. Nie emitujemy ścieków wodnych i chemicznych. Nie wchodzimy w konflikt z rozporządzeniem wodno-prawnym, co za tym idzie, nie musimy ubiegać się o dodatkowe pozwolenia czy certyfikaty z urzędu gminy przynależącego do Państwa województwa.
Technologia parowa redukuje emisję ścieków chemicznych do zera. Nie tylko pozwala na wyeliminowanie kosztów chemii, ale, przede wszystkim, nie powoduje uczuleń, podrażnień skóry i zniszczenia powierzchni czyszczonej przez pozostawianą masę chemiczną.